KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9199727
nr 919 9727
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Blandteknik, Gideon Börje (1891-1965), kustmotivf, signerad, bladets mått: 21x30
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 19:15:46
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje